Újabb áldozatot követelt a magdeburgi gázolásos támadás
A támadás során csaknem 300-an megsérültek.
Az őt ért személyes és szakmai támadások, valamint nevének és eddig elért eredményeinek besározása miatt nem vállalja Bozsik Yvette a Trafó vezetését.
Bozsik Yvette július 1-jén vette volna át a Trafó Kortárs Művészetek Háza vezetését, azonban időközben Tarlós István főpolgármestert arról tájékoztatta, hogy nem kívánja betölteni a munkakört. A Bozsik Yvette Alapítvány közleményében az áll, hogy Bozsik Yvette-nek nem áll módjában elfogadni a Trafó ügyvezetői posztját. Mint írták, „az érdemes és Kossuth-díjas művész szerint pályázatának beadása pillanatától kezdődően az őt érő személyes és szakmai támadások, nevének és eddig elért eredményeinek lejáratása és besározása a rá váró munka ellehetetlenüléséhez vezetett, a hazai és a nemzetközi művészeti közvélemény félretájékoztatása, személye ellen hangolása pedig méltatlan helyzetet állított elő”.
Kitértek a február közepén tartott Trafó - Hálózatba kötve konferenciára is, amelynek szervezői és felszólalói a minimálisan elvárható bizalom helyett mindent megtettek annak érdekében, hogy bizonygassák vezetői alkalmatlanságát, és ezzel a Trafó megszüntetését vizionálják. A táncművész szerint bírálói „a független civilek álarcában” támadták, miközben a pályázaton vesztes előző vezető támogatói között volt olvasható néhányuk neve, és többen munkakapcsolatban álltak a Trafóval. Bozsik Yvette mélységes sajnálatát fejezi ki mindazon együttesek és alkotók felé, akik bizalmukkal támogatták, és azon művészek felé is, akik reménykedtek egy nyitottabb, sokszínűbb, együttműködőbb Trafó létrehozásában.